Warunki wypożyczenia sukni ślubnej
- By: admin
- Comments (0)
- lut 28
Nie masz zbyt wysokiego budżetu przeznaczonego na suknię ślubną? To bardzo dobrą alternatywą dla zakupu sukni ślubnej, jest jej wypożyczenie. Jakie warunki musisz spełnić?
Co jeśli zdecyduję się na wypożyczenie sukni ślubnej?
Będziesz miała praktycznie te same prawa co Pani Młoda kupująca. Dlaczego piszę ”praktycznie” ponieważ są pewne rzeczy na które Pani Młoda wypożyczająca suknię ślubną nie może sobie pozwolić.
Czego nie mogę zrobić z suknią?
Pani Młoda nie zmieni koloru takiej sukni. Nie zmieni rękawów, czy też układu gorsetu. Nie można wykonać żadnych rygorystycznych zmian w sukni, które sprawią, że nie będziemy mogli danej sukni doprowadzić do stanu początkowego. Salon ślubny może tylko dopasować do Pani Młodej– talię, biust, długość.
Jakie zmiany mogą zostać wykonane?
Suknia musi zostać w stanie oryginalnym, ponieważ nadal jest to własność salonu, a więc ta suknia pracuje przez cały rok na salon, jest jej modelem pokazowym. Ewentualnie można wprowadzić drobne poprawki, doszyć coś co potem będzie łatwo naprawić, np. doszycie warstwy brokatu, dodatkowa warstwa materiału, dodatkowe koronki, czy zmiana paska.
Czy suknia, którą otrzymam będzie z salonu?
Tak, suknia jest z salonu ślubnego, czyli model pokazowy, który mierzyłaś w salonie. Jest ona przygotowywana od podstaw dla Panny Młodej. Oznacza to, że jest czyszczona, odnawiana, wymieniane są zniszczone elementy.
Na jak długo otrzymam suknię?
Suknia wypożyczana jest umownie ale jest to około 1,5 – 2 tygodni. Oczywiście jeżeli Pani Młoda ma sesję trochę później, a suknia nie musi trafić szybko do salonu, można po konsultacji z salonem ślubnym wydłużyć okres trzymania sukni.
Czy muszę czyścić suknię przed zwrotem do salonu?
Nie, absolutnie nie wolno czyścić ani samodzielnie starać się naprawiać suknię przed oddaniem jej do salonu. Pralnie zwykle niszczą suknie, a samo naprawianie sukni przez osobę która na sukniach ślubnych się nie zna będzie widoczne. Salon będzie miał prawo obciążyć klientkę za zniszczenie sukni.
Co jeśli zniszczę suknię?
Zależy od wielkości zniszczeń. Każdy salon zdaje sobie sprawę z tego, że Pani Młoda nie będzie myślała o sukni podczas tego ważnego dnia. Wręcz powinna dobrze się bawić i wspólnie z bliskimi osobami cieszyć się tym dniem.
Zniszczenia, których może dopuścić się Pani Młoda
- zahaczenie obcasem wewnętrzne warstwy tiulu w sukni do wysokości 20cm
- czasami zdarza się, że Pani Młodej odpadną koronki
Generalnie jeśli popsuje się coś, co nieznacznie wpływa na stan sukni, to jest ok. Jeśli oczywiście bez większych napraw będzie ona nadal zdatna do pokazywania w salonie. Szkody, którymi obciążone zostaną Panny Młode – max do wysokości ceny całkowitej sukni – to:
- oberwanie warstw sukni,
- zniszczenie części koronkowej – wierzchniej warstwy sukni ślubnej
- rozprucie siatki na dekolcie
- rozerwanie koronek,
- popsucie zamka,
- poplamienie sukni ślubnej,
- zrobienie dziur w sukni,
- oderwanie rękawów,
- przypalenie papierosami itp.
Jakie są koszty wypożyczenia?
Jest to około 60% ceny sukni ślubnej – jest to cena umowna, ponieważ zależy od ilości poprawek i zmian, które należy nanieść w sukni ślubnej.